Dziękujmy za wszystko

Zachęcają autorzy nowego Zwiastuna Ewangelickiego.

To, co wydaje nam się prawami natury –  to cuda, które stworzył i ustanowił Bóg– przypomina ks. Emil Gajdacz w najnowszym „Zwiastunie Ewangelickim” 19/2020. Tematyka związana z Dziękczynnym Świętem Żniw pojawia się w numerze wielokrotnie. O tegorocznym, trudnym nie tylko dla rolników, roku oraz o plonach naszych serc, których Bóg dogląda jak troskliwy gospodarz, pisze Iwona Holeksa, tak postulując:jesteśmy zaproszeni do zrewidowania owoców naszej wiary.

Bronisław Sztuchlik pisze:Jest dzień dla pracy i noc na odpoczynek i przypomina o konieczności dziękowania Stwórcy za doskonale zaplanowany i urządzony świat przyrody. Zamiast składać Bogu dziękczynienie, człowiek przewraca cały porządek stworzenia – alarmuje z kolei Henryk Dominik. Podobnie pisze Tomasz Beczała zachęcając do zachowania lokalnych ras zwierząt i gatunków roślin.

W rubryce Rok wolności chrześcijańskiej ks. Piotr Sztwiertnia pisze o ograniczaniu wolności miłością na przykładzie życia rodzinnego, gdy jesteśmy wezwani przez Boga, by stawać się „najbardziej uległym sługą” domowników. Natomiast o konieczności odważnego opowiadania się po stronie wolności i ewangelicznych wartości w życiu publicznym pisze ks. Marek Twardzik.

Ponadto refleksje na temat chrześcijańskiego życia przekazują felietoniści: bp Marian Niemiec i ks. Piotr Gaś, a losy nieistniejącej już parafii ewangelickiej w Nakomiadach opisuje Rejnold Kuchn.

W Wydarzeniach relacje z parafialnych jubileuszy, m.in. z dziękczynienia za ostatnie 100 lat parafii w Poznaniu, a także relacje z wyborów biskupa diecezji warszawskiej oraz wyborów biskupa wojskowego.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Wydanie papierowe w parafiach można zaprenumerować od dowolnego miesiąca.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki