Jak lepiej służyć bliźnim?

W „Zwiastunie Ewangelickim” 3/2021 dominują tematy związane z bieżącą sytuacją i przemianami społeczeństwa i Kościoła.

W tegorocznym czasie pasyjnym autorzy zachęcają do poświęcania więcej czasu Słowu Bożemu – jak ks. Jerzy Gansel, ale zarazem do działania, jak ks. Piotr Uciński. Pyta on: Czy jest coś, co moglibyśmy zacząć robić w tym czasie, co mogłoby służyć bliźnim? Gdy rzeczywistość wokół się zmienia, na co wskazuje ks. Ryszard Pieron, to jak pisze z kolei ks. Michał Walukiewicz: Kościół i świat nadal potrzebują tych, którzy nie boją się marzyć i pracować.

W związku ze zmianą warty w Ewangelickim Duszpasterstwie Wojskowym z nowym wojskowym biskupem elektem ks. Marcinem Makulą rozmawiają ks. Jerzy Below i Magdalena Legendź.

Ta ostania autorka analizuje też, jak w starszym wieku, szczególnie na emeryturze, wykorzystywać swoje talenty dla bliźnich i na chwałę Boga. O tym, że dziadkowie i babcie potrzebni są także Kościołowi, przekonuje bp Marian Niemiec.

W Roku tożsamości luterańskiej bilans otwarcia prezentuje bp Marcin Hintz.

Ponadto doświadczenia związane z COVID-19 opisuje ks. Marek Michalik. Prezentowane są również wynikające z ograniczeń pandemii nowe formy ekumenicznych spotkań i rozważania Bronisława Sztuchlika o tym, czy chrześcijanie powinni modlić się razem, czy osobno. W rubryce Wydarzenia opisany został m.in.  Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura” Wydawnictwa Augustana, który odbył się po raz 14 – z powodu pandemii jako test online.

 

Zachęcamy do lektury w tradycyjnej formie papierowej, cyfrowej i na www.zwiastun.pl.

Zapraszamy do opłacenia prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego” na 2021 rok. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki