Piłkarskie święta w Nidzicy

W Nidzicy odbyła się piąta edycja diecezjalnego turnieju piłki nożnej halowej o puchar Biskupa Diecezji.

Odbyła się kolejna edycja świątecznych zawodów o puchar Biskupa Diecezji Mazurskiej. W tym roku po raz pierwszy impreza odbyła się w Nidzicy (dotychczasowe 4 edycje miały miejsce w Mikołajkach). Udział wzięły cztery drużyny: Nidzica, Mikołajki, Ryn i Szczytno.

W pierwszej kolejności wszystkie zespoły zmierzyły się ze sobą w systemie grupowym, później dwie najlepsze drużyny zagrały o złoto, dwie ostatnie zaś o trzecie miejsce. W trakcie turnieju rozegrano także zawody w żonglerce piłką, tytuł ten przypadł zawodnikowi z Mikołajek. Ten sam zawodnik otrzymał również nagrodę króla strzelców. Wybrano również zawodnika MVP – najlepszego gracza turnieju. Zaszczyt ten przypadł graczowi ze Szczytna.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, pamiątkowe medale i nagrody indywidualne. W tym roku po raz pierwszy ufundowano puchar przechodni Biskupa Diecezji, na którym wygrawerowano nazwy wszystkich dotychczasowych zwycięzców. Organizatorzy mają nadzieję, że jeszcze wiele lat będzie wędrował po parafiach diecezji, które zdobędą najwyższy turniejowy laur.

Tabela grupowa:
1. Nidzica 9 12-4 2.
Mikołajki 6 24-5 3.
Ryn 3 8-8 4.
Szczytno 0 1-28

Wyniki meczów:
Ryn Mikołajki 0-4
Nidzica Szczytno 3-1
Ryn Szczytno 7-0
Nidzica Mikołajki 5-2
Ryn Nidzica 1-4
Szczytno Mikołajki 0-18
o 3. miejsce Ryn Szczytno 3-0
o 1. miejsce Nidzica Mikołajki 5-1

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział, Parafii w Nidzicy z ks. Rolandem Zagórą i p. Anną Dankowską na czele za wzorową organizację i wielkie zaangażowanie w przygotowanie zawodów i poczęstunku. Podziękowania skierowane są także do obsługi, pracowników MOSIR w Nidzicy, obsługi medycznej oraz sędziów zawodów.