Przyjdź! Internetowe Rekolekcje Adwentowe

Studenci teologii ewangelickiej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej zapraszają na Internetowe Rekolekcje Adwentowe.

Po raz kolejny jako studenci teologii ewangelickiej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej rozpoczynamy nowy cykl Rekolekcji Internetowych. W czasie adwentu od poniedziałku do soboty, o godzinie 7.00 będą pojawiały się filmy z przemyśleniami, które mogą pomóc w przygotowaniu się do nadchodzących świąt, także duchowo. Tegoroczne rekolekcje, które zatytułowaliśmy Przyjdź! będą dotyczyć zapowiedzi przyjścia Jezusa – zarówno tego pierwszego, jak i kolejnego, którego powinniśmy spodziewać się w przyszłości. Będzie to już nasz 7 cykl.

Nowością tegorocznych Internetowych Rekolekcji jest specjalnie zaadaptowane studio nagrań, które daje nam możliwość nagrywania odcinków w jednakowych warunkach dla każdego. Dodatkowo stworzyliśmy konto na Instagramie, gdzie regularnie pojawiają się materiały zza kulis.

Rekolekcje Internetowe to projekt studentów zrzeszonych w Kole Teologów Ewangelickich Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Pomysł robienia rekolekcji w Internecie zrodził się w naszych głowach w lutym 2016 r., na kilka dni przed rozpoczynającym się czasem pasyjnym. Widzieliśmy, że bardzo wiele naszych koleżanek i kolegów luteran śledziło różnego rodzaju cykle rekolekcji w sieci. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć kanał na YouTube, w którym będziemy dzielić się swoimi przemyśleniami i razem z innymi przygotowywać się do nadchodzących wówczas świąt wielkanocnych.

Rekolekcje pasyjne, których pierwszy cykl zatytułowaliśmy „W ciszy znajduję Ciebie” miały formę audio i odcinki pojawiały się codziennie. W kolejnym cyklu rekolekcji, tym razem adwentowych, poszliśmy o krok dalej i zdecydowaliśmy się na nagrywanie rekolekcji w formie filmików. Z czasem zaczęliśmy publikować zarówno na YouTube, jak i na Facebook.

Dziś mamy za sobą 6 cyklów internetowych rekolekcji adwentowych i pasyjnych. Mimo tego, że jesteśmy amatorami, to każdym cyklem staramy się rozwijać i poprawiać jakość tego, co publikujemy, a same rekolekcje są okazją do rozwoju również dla nas.

Zapraszamy do oglądania i śledzenia nas na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Facebook

https://www.facebook.com/InternetoweRekolekcje/

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCkxerLPmKtYhjg4z9QJbFqQ/featured

Instagram

https://www.instagram.com/internetowerekolekcje/

tekst: Grzegorz Fryda