W świecie dźwięków

„Zwiastun Ewangelicki” nr 8/2024 o śpiewie i muzyce.

W ukazującym się na Niedzielę Cantate (Śpiewajcie!) numerze dominuje tematyka muzyczna. W swoim rozważaniu  ks. Katarzyna Kowalska zachęca do śpiewania Bogu na chwałę sercem i duszą,

A wtóruje je ks. Sławomir Sikora: Muzyka zaprasza do wielbienia Boga i do pięknego świata ludzkich emocji. (…) Emocje mogą być jak dźwięki, które tworząc harmonię, przynoszą ukojenie. Co daje nam muzyka, zastanawia się też Edyta Badura.

Drugim tematem jest wartość modlitwy, o czym piszą ks. Bogusław Cichy i ks. Wojciech Froehlich, który przypomina, że praca i modlitwa to nie tylko obowiązki, ale i przywileje człowieka wierzącego.

Trzecim  tematem numeru jest ks. Dietrich Bonhoeffer –  w związku z  minioną w kwietniu rocznicą jego śmierci z rak nazistów, przypominamy jego spuściznę w rubryce Historia, a o pierwszym Szczecińskim Festiwalu Bonhoeffera „Ślady” pisze w ks. Sławomir Sikora.

W rubryce Rok nadziei o związanych z nią oczekiwaniach, ale i działaniach, jakie powinniśmy podejmować, pisze bp Paweł Hause, z kolei w cyklu Co jest po co ks. Bogdan Wawrzeczko pochyla się na tzw. przypominkami.

Wspomnienia związane z „Zwiastunem” i „Przyjacielem Dzieci” snuje diakon Helena Gajdacz. Ponadto relacja z Synodu Kościoła i felietony Henryka Dominika oraz Marka Cieślara, który zapewnia, że Jezusowi chodzi o miłość.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty na rok 2024. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl. Szczegółowe warunki prenumeraty w zakładce www.zwiastun.pl/sklep oraz www.zwiastun.pl/prenumerata-papierowa/.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki