Życzenia Biskupa Kościoła

Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec przekazał życzenia związane ze zbliżającymi się Świętami Narodzenia Pańskiego. Ukazały się również świąteczne wpisy na blogu Biskupa Kościoła.

Na blogu Biskupa ukazały się dwa wpisy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Pierwszy dotyczył przedświątecznej gorączki i poszukiwania sensu Świąt pomimo zakupów, zabiegania, rozświetlonych ulic i spotkań adwentowych.

W drugim wpisie
Biskup Kościoła napisał o tym jak ludzie świętują i co dla niego jest podczas Świąt najważniejsze. Bp Samiec stwierdził: „ Świętowanie jest przestrzenią dla spontaniczności i radości. Ważnym jest też planowanie i przygotowanie samego świętowania. A w kontekście Świąt Bożego Narodzenia spraw, którymi trzeba się zająć jest bardzo wiele. Począwszy od wystroju, poprzez kulinaria i przygotowanie prezentów, na planowaniu odwiedzin i spotkań skończywszy. To dlatego, że te wszystkie elementy są rozdmuchane do granic możliwości (tutaj kłania się komercja), dla wielu osób święta są tak ekscytujące, a dla innych nie do zaakceptowania, żeby nie powiedzieć nie do zniesienia. W taki sposób świętowania wpisuje się też Kościół. Koncentrujemy się na jasełkach, kolędach opowiadających o pastuszkach, żłóbku, owieczkach, osiołkach, a duchowni opowiadają słodką historię poszukiwania miejsca w Betlejem, z przytulną stajenkę w tle”.
Napisał też, co przeszkadza mu w takim podchodzeniu do Świąt Narodzenia Pańskiego: „Wydaje mi się, że w tej cukierkowej otoczce tracimy to co najważniejsze: zdumiewające przesłanie o Bożej Miłości, która otacza każde istnienie ludzkie”.

Biskup Kościoła przypomniał, że „w radosnej Ewangelii o Jezusie Mesjaszu, Zbawicielu świata, nie jest istotne to, że urodził się jako zwykły człowiek, ale to, że przyszedł aby dać ludziom nadzieję, aby dać ratunek, aby dać niebo”.
Bp Samiec podkreślił: „Moja ewangelicka dusza chciałaby słyszeć zwiastowanie o zbawieniu za darmo, z Bożej Łaski. Chciałbym usłyszeć o nieogarniętej, niepojętej miłości Boga, która ma moc przemieniać człowieka, która pozwala nam kochać ludzi, która posyła nas do innych po to, by naśladując Mistrza nieść nadzieję, wiarę i miłość. Ot tak, „po prostu bez wielkich słów”. Na koniec wpisu życzył czytelnikom: „Doświadczajcie Bożej Miłości nie tylko w święta, ale także każdego innego dnia.”

W związku ze Świętami został przygotowany także krótki film, w którym bp Samiec zachęcił, by w tym czasie, dla wielu wypełnionym przygotowaniami i zabieganiem, zatrzymać się przy słowach hasła roku 2019 „Szukaj pokoju i dąż do niego” (Ps 34, 15b).

Biskup powiedział „Człowiek zawsze poszukiwał pokoju. Potrzebujemy pokoju, choć bardzo trudno go czasami znaleźć. Mam nadzieję, że w ciągu tych Świąt znajdziecie pokój w swoim sercu, znajdziecie pokój w kościele, znajdziecie pokój w Chrystusie przede wszystkim, znajdziecie pokój w swoich rodzinach, w tym świętowaniu, ale także mam nadzieję, że znajdziecie pokój w swoim kraju, w swojej ojczyźnie.

Dążenia do pokoju w każdej sytuacji, w jakiej się tylko będziemy znajdowali i szukania tego pokoju wszystkim Wam życzę, w te Święta Bożego Narodzenia, ale także w przyszłym, nadchodzącym roku”.