Kościoły dla pokoju i koncert Beaty Bednarz

24 marca 2022 r. odbyło się w Kętrzynie nagranie nabożeństwa dla telewizji TVP Kultura.

24 marca 2022 r. odbyło się w Kętrzynie nagranie nabożeństwa dla telewizji TVP Kultura połączone z koncertem wybitnej piosenkarki Beaty Bednarz. Nabożeństwo było przygotowane w ramach akcji Kościoły dla pokoju. Artystce na klawiszach towarzyszyła Dorota Zaziąbło.

W kościele ewangelicko-augsburskim w Kętrzynie w czwartek o godzinie 18.00 rozpoczęło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach akcji modlitewnej Kościoły dla pokoju, gdzie modlono się o pokój w Ukrainie. Nabożeństwo nagrywane było przez TVP KULTURA (transmisja 3 kwietnie 2022 r.). Nabożeństwo poprowadzili bp Paweł Hause, ks. Krzysztof Mutschmann, ks. Bogusław Juroszek, ks. kpt. Dawid Banach.

Intencje modlitewne wypowiadali przedstawiciele Kościołów biorących udział w nabożeństwie:  bp Paweł Hause (Kościół ewangelicko-augsbuski, diec. mazurska), abp Józef Górzyński (Kościół rzymskokatolicki), bp Arkadiusz Trochanowki  (Kościół greckokatolicki), ks.
por SG Paweł Siebiesiewicz (Kościół prawosławny).

Poszczególne elementy przeplatane były pieśniami w wykonaniu Beaty Bednarz. Teksty biblijne przeczytali Jakub Hause i Weronika Hause, a kazanie wygłosił bp Paweł Hause. W swom rozważaniu wypunktował ludzkie przywary i grzechy, które doprowadzają do niechcianych przez Boga sytuacji okrucieństwa i pychy na szczeblu międzynarodowym jak i osobistym. Jako wzór do naśladowania ukazał uniżonego sługę Zbawiciela.

Po nabożeństwie miały miejsca wystąpienia gości, w których dzielili się swymi spostrzeżeniami dotyczącymi wojny, a goście ekumeniczni spotkali się w restauracji ,,Pod Zamkiem”.

Podziękowania skierowno do następujących osób:

wojewoda Artur Chojecki, wicemarszałek Sylwia Jaskulska, starosta Michał Kochanowski, burmistrz Ryszard Niedziółka, wiceburmistrz Maciej Wróbel, abp Józef Górzyński, bp Arkadiusz Trochanowski eparchii Olsztyńskie Gdańskiej.