15 marca 2020 r.

Oczy moje zawsze patrzą na Pana, bo On wyswobadza z sieci nogi moje. Zwróć się ku mnie i zmiłuj się nade mną, Bom jest samotny i ubogi! Ulżyj udręce serca mojego, Wyzwól mnie z utrapień moich!  Ps 25

Dziękuje Ci łaskawy i miłosierny Boże za to, że każdego dnia mogę być pewny tego, że nie jestem sam. Jestem wdzięczny Tobie za to, że bez względu na to, co w moim życiu się wydarzy, zawsze dzięki Tobie i Twojej miłości mogę mieć pewność, że Ty jesteś tuż obok mnie.
Ty wiesz, że obecnie przeżywamy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie trudne chwile spowodowane rozprzestrzeniającym się koronowirusem, który powoduje u wielu z nas strach, różnego rodzaju lęki oraz obawy. Boże, proszę Cię pomóż nam odnaleźć spokój, aby to trudne doświadczenie było pomocne we wzmocnieniu naszej wiary. Spraw, abyśmy swój wzrok, tak samo jak król Dawid, zawsze mieli skierowany w Twoją stronę.

Posyłaj nam swego Ducha Świętego, aby wskazywał nam właściwą drogę, to znaczy drogę wiodącą do Ciebie i do Twojego Królestwa. Twoje Imię niech będzie pośród nas wszystkich błogosławione i chwalone, bowiem tylko Tobie należy się wszelka cześć.

Wysłuchaj nas w imieniu naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Amen

ks. Oskar Wild