20 marca 2020 r.

Boże! Tyś Bogiem moim, Ciebie gorliwie szukam, Ciebie pragnie dusza moja; Tęskni do Ciebie ciało moje, Jak ziemia zeschła, spragniona i bezwodna. Tak wyglądałem ciebie w świątyni, By ujrzeć moc Twoją i chwałę Twoją.  Ps 63, 2.3a

Panie nasz i Boże, za nami kolejna niedziela, ale jakże inna od dotychczasowych. Puste kościoły i w nas wywołują uczucie pustki. Dlatego wraz z królem Dawidem wołamy do Ciebie wyrażając naszą tęsknotę za wspólnotą. Tak jak psalmista i my przeżywamy czas pustyni, nie tylko tej pasyjnej, o której co rok słyszymy, ale tej rzeczywistej, której się nie spodziewaliśmy.
Dziękujemy Ci, za to, że ten czas ograniczania kontaktów z braćmi i siostrami nie jest czasem ograniczenia kontaktu z Tobą. Pomagaj nam w tym czasie skupiać się na Tobie, pielęgnować naszą relację z Chrystusem i w ten indywidualny sposób kroczyć z Nim do Jerozolimy.
Prosimy Cię, Ojcze, w tym czasie niepewności, lęku, obaw o siebie i bliskich, abyś był wśród nas ze swoim pokojem. Wspieraj nas, dodawaj sił, zachowaj w zdrowiu. Miej w opiece wszystkich chorych i umierających. Kieruj rękoma i umysłami lekarzy i tych wszystkich, którzy są zaangażowani w walkę z wirusem. Przeprowadź nas wszystkich przez ten czas tęsknoty i pustyni, byśmy znów mogli razem dziękować Ci i wysławiać Twoją moc.
Panie, Ty jesteś naszym Bogiem, w Tobie pokładamy naszą nadzieję. Wysłuchaj nas, prosimy, przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.
Amen.

ks. Zbigniew Obracaj