Dobry Kompas – kolejne spotkanie
Dobry Kompas i Kamienica pod Aniołami serdecznie zapraszają osoby prowadzące parafialne obiekty noclegowe na drugie spotkanie poświęcone organizacji Dobry Kompas, zrzeszającej ewangelickie obiekty noclegowe w Polsce.
Dobry Kompas i Kamienica pod Aniołami serdecznie zapraszają osoby prowadzące parafialne obiekty noclegowe na drugie spotkanie poświęcone organizacji Dobry Kompas, zrzeszającej ewangelickie obiekty noclegowe w Polsce.
Janina Czudek została laureatką tegorocznej Nagrody Głównej „Miłosiernego Samarytanina”, przyznawanej przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonię Polską). Nagrodę Specjalną otrzymało Diakonisches Werk Württemberg – Aktion „Hoffnung für Osteuropa”.
28 września 2019 r., podczas Forum Ewangelickiego w Łodzi odbyła się prapremiera filmu o przedwojennym zwierzchniku Kościoła bp. Juliuszu Bursche pt. „Tę rodzinę trzeba wytępić” (produkcja TVP Lublin).
Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu uhonorowana została Dolnośląskim Kluczem Sukcesu w kategorii „najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa”.
W tym roku po raz pierwszy Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie otworzyła drzwi dla zwiedzających w Noc Świątyń.
17 września 2019 r. odbyła się obrona pracy doktorskiej mecenasa Dawida Binemanna-Zdanowicza pt. „Uregulowanie stanu prawnego nieruchomości Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w III RP”.
W Warszawie, w dniach 20-22 września 2019 r. odbywało się XXVIII Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich.
6 września br. po raz pierwszy w Cieszynie odbyła się cieszyńska noc kościołów.
W piątek, 20 września odbyła się w całej Polsce pierwsza Noc Księgarń. W akcję włączyła się Księgarnia Warto w Cieszynie.
W Internecie został udostępniony film dokumentujący wystawę Gdańsk protestancki w epoce nowożytnej, która została zorganizowana w ważnym dla ewangelików roku Jubileuszu 500-lecia Reformacji przez Muzeum Narodowe w Gdańsku.
W Katowicach, w wieku 77 lat, zmarła pastorowa Krystyna Mandrysz-Bieta, żona ks. Alfreda Biety.
8 września 2019 r. odbyło się wyjątkowe nabożeństwo w ewangelickim kościele Zbawiciela w Żorach.