english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Nie chowaj swoich łez i smutku

  Nie chowaj swoich łez i smutku

  05.11.2015

  Grupy wsparcia dla osób po stracie to nowa forma pomocy, którą organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji. W tym roku w Dzięgielowie i, przy współpracy – parafii ewangelickiej, w Gliwicach. Zapisy przyjmowane są do 8 listopada. czytaj całość »

 • Wybrano proboszcza w Tychach

  Wybrano proboszcza w Tychach

  08.11.2015 Zgromadzenie Parafialne w Tychach, obradujące pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Niemca, wybrało proboszcza parafii. czytaj całość »
 • Sztwiertnia na antenie TVP

  Sztwiertnia na antenie TVP

  02.11.2015 W niedzielę 1 listopada TVP Katowice wyemitowała reportaż poświęcony wrześniowym obchodom 75. rocznicy śmierci Jana Sztwiertni, które zorganizowała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle.  czytaj całość »
 • Reformacyjne drzewko i kielich prezydencki

  Reformacyjne drzewko i kielich prezydencki

  31.10.2015

  Ostatni dzień października 2015 roku był wielkim dniem dla niewielkiej parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. W Święto Reformacji odwiedził nas Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej,  Andrzej Duda. czytaj całość »

 • List do Dzieciątka 2015

  List do Dzieciątka 2015

  28.10.2015 Grupa Pedagogów Ulicy UNO (GPU UNO) z Bytomia już po raz piąty zaprasza Państwa do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń.  czytaj całość »
 • Wystawa Sola Scriptura w Słupsku

  Wystawa Sola Scriptura w Słupsku

  24.10.2015

  Wystawa Sola scriptura – biblijne malarstwo i grafika pomorskich protestantów... powstała w ramach obchodzonej od 2007 roku Dekady Reformacji. Angażując się w przygotowania do pięćsetnej rocznicy wystąpienia Marcina Lutra, słupskie muzeum przygotowało ekspozycję, która pozwoli poznać historię i tradycje dawnych mieszkańców Pomorza.  czytaj całość »

 • Mazurska młodzież w Mikołajkach

  Mazurska młodzież w Mikołajkach

  27.10.2015

  W dniach 23-24 października w Mikołajkach odbył się kolejny diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. Z uwagi na trwający rok kultury ewangelickiej, tematyka zjazdu dotyczyła muzyki w Kościele. Hasłem zjazdu był werset: „Śpiewajcie Panu pieśń nową bo cuda uczynił” (Ps 98, 1). czytaj całość »

 • Koniec sezonu motocyklowego

  Koniec sezonu motocyklowego

  25.10.2015

  W niedzielę, 25 października w kościele ewangelickim Szczyrku Salmopolu odbyło się modlitewne Ekumeniczne Zakończenie Sezonu Motocyklistów 2015. czytaj całość »