english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wigilijna świeca i ordynacja kobiet

  Wigilijna świeca i ordynacja kobiet

  09.11.2015

  Jesienne obrady Synodu Diecezji Katowickiej, który odbył się 7 listopada be. w Bytomiu-Miechowicach, zdominowały dwa tematy - inauguracja akcji Widilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz dyskusja o ordynacji kobiet. czytaj całość »

 • Na świąteczną paczkę nie jest za późno

  Na świąteczną paczkę nie jest za późno

  12.11.2015 "Wirtualny prezent" to bardzo prosta i wygodna forma włączenia się w akcję wysyłania prezentów dzieciom zagrożonym ubóstwem na Ukrainie, w Białorusi i w Rumunii. Centrum Misji i Ewangelizacji zachęca do działania. Termin mija 30 listopada. czytaj całość »
 • Rodzinny adwent

  Rodzinny adwent

  07.11.2015 Wydawnictwo Augustana co roku wydaje książkę dla dzieci na czas adwentu. czytaj całość »
 • Prezent pod choinkę 2015

  Prezent pod choinkę 2015

  03.11.2015 Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też przysyłano paczki! Czasem taką paczkę dostawało się tylko raz w roku. Były w niej zupełnie podstawowe artykuły, a ile dawały radości!  czytaj całość »
 • Szkoły, chóry, synod

  Szkoły, chóry, synod

  06.11.2015 Najnowszy „Zwiastun Ewangelicki” nr 21/2015 w dużej mierze zdominowała tematyka szkolna.  czytaj całość »
 • Nie możemy stać obojętni

  Nie możemy stać obojętni

  09.11.2015

  W niedzielę, 8 listopada 2015 roku w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce odbyła się zbiórka funduszy z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom przebywającym w obozach na Bliskim Wschodzie: w Jordanii, Iraku, Libanie i Turcji. czytaj całość »

 • Reformacja, wolność i różnorodność

  Reformacja, wolność i różnorodność

  31.10.2015

  O Reformacji, wyzwaniach współczesności portal luter2017.pl rozmawia z ks. prof. Margot Käßmann, ambasadorem Ewangelickiego Kościoła Niemiec ds. 500-lecia Reformacji, byłą biskup Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Hanoweru oraz byłą Przewodniczącą Rady Ewangelickiego Kościoła w Niemczech. czytaj całość »

 • Z Prezydentem na Reformację

  Z Prezydentem na Reformację

  31.10.2015

  W kościele ewangelickim Jana Chrzciciela w Starym Bielsku (Bielsko-Biała) odbyło się nabożeństwo reformacyjne, bezpośrednio transmitowane przez Telewizję Polską w Programie 2. W nabożeństwie tym wziął udział Prezydent Rzeczpospolitej, Andrzej Duda.  czytaj całość »