english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Otwarcie Centrum Ewangelickiego we Wrocławiu

  Otwarcie Centrum Ewangelickiego we Wrocławiu

  19.06.2016

  We Wrocławiu zostało uroczyście otwarte i poświęcone Słowem Bożym nowe parafialne Centrum Ewangelickie, mieszczące się w zespole zabytkowych kamienic tuż obok kościoła Opatrzności Bożej. W otwarciu wziął udział m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »

 • W Malince powstanie Centrum Parafialne

  W Malince powstanie Centrum Parafialne

  05.06.2016

  W czasie obchodów rocznicy 60 lat kościoła parafialnego - dawnego Domu Modlitwy w Wiśle Malince, biskup Jerzy Samiec Słowem Bożym i modlitwą poświęcił plac pod budowę nowego Centrum Parafialnego. czytaj całość »

 • Biskup Jerzy Samiec na Twitterze

  Biskup Jerzy Samiec na Twitterze

  21.06.2016

  Biskup Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, otworzył w serwisie społecznościowym Twitter (TT) swój oficjalny profil (@BpJerzySamiec), na którym publikowane są informacje o działaniach Biskupa Kościoła, ale i osobiste przemyślenia nt. aktualnych wydarzeń oraz tzw. retweetty (ponowne udostępnienia - RT) z profili innych użytkowników TT .  czytaj całość »

 • CME poszukuje pracowników

  CME poszukuje pracowników

  24.06.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Dzięgielowie poszukuje osób do pracy na stanowiskach: kierownik sekretariatu (na zastępstwo) i pracownik ds. zabezpieczenia technicznego. czytaj całość »
 • Spotkanie Rad Parafialnych w Warszawie

  Spotkanie Rad Parafialnych w Warszawie

  16.06.2016

  W sobotę, 11 czerwca 2016 roku odbyło się w warszawskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego spotkanie rad parafialnych Diecezji Warszawskiej. czytaj całość »

 • Konfirmacja: co ona oznacza

  Konfirmacja: co ona oznacza

  13.06.2016

  O tym, co Biblia mówi na temat spożywania alkoholu, pisze w artykule Pić albo nie pić Iwona HoleksaWystępujące w Nowym Testamencie greckie słowo „oinos” miało w starożytności wiele znaczeń (…) wino błogosławione przez Boga i stosowane jako codzienny napój Żydów (w związku z problemami z wodą), wcale nie musiało być napojem alkoholowym. (…) Czy wino, które Jezus uczynił w trakcie cudu w Kanie i którego użył ustanawiając Wieczerzę Pańską było napojem alkoholowym? czytaj całość »

 • Zelów zaprasza!

  Zelów zaprasza!

  10.06.2016 Chcemy byś doświadczył tu Bożej miłości, pocieszenia i budujących relacji z innymi ludźmi - z takimi życzeniami do wszystkich gości Tygodnia Ewangelizacyjnego w Zelowie zwracają się w tym roku jego organizatorzy. czytaj całość »
 • Audycja o rodzinie Burschów

  Audycja o rodzinie Burschów

  08.06.2016

  Zapraszamy w sobotę, 11 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 do wysłuchania w programie II Polskiego Radia audycji o rodzinie Burschów. czytaj całość »