english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Tyś Chryste życiem moim...

  Tyś Chryste życiem moim...

  01.11.2016

  Dnia 1 listopada luteranie obchodzą Pamiątkę Umarłych i Świętych Pańskich. Dzień ten poświęcony jest wspominaniu zmarłych i dziękowaniu Bogu za ich życie oraz duchowym podążaniem w refleksji nad przemijaniem, śmiercią oraz zmartwychwstaniem. czytaj całość »

 • Jesienne chórów śpiewanie

  Jesienne chórów śpiewanie

  26.10.2016 W październikowy weekend 22 i 23.10.2016 w Istebnej i w Skoczowie rozbrzmiewała muzyka i śpiew. czytaj całość »
 • Przewodniczący Bundestagu u ewangelików

  Przewodniczący Bundestagu u ewangelików

  26.10.2016

  We wtorek, 25 października z dwudniową wizytą do Wrocławia przybył profesor Norbert Lammert, przewodniczący Bundestagu. czytaj całość »

 • Przewodnicy po raz osiemnasty

  Przewodnicy po raz osiemnasty

  26.10.2016

  W dniach 23-25 września 2016 r.w Katowicach spotkali się już poraz osiemnasty przewodnicy ewangelicy z wielu parafii naszego kraju. czytaj całość »

 • Dzwony pokoju dla Aleppo

  Dzwony pokoju dla Aleppo

  20.10.2016

  Od kilku dni, o godz. 17.00, w wielu kościołach na świecie wybrzmiewają dzwony w intencji syryjskiego miasta Aleppo. Akcja rozpoczęła się w Finlandii, zainicjował ją proboszcz parafii w Kallio (Helsinki), ks. Teemu Laajasalo, lecz wkrótce włączyły się w nią kościoły na świecie, poparły ją Światowa Federacja Luterańska i Światowa Rada Kościołów. Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec wystosował apel o włączenie się w akcję. czytaj całość »

 • Otwórzmy się na bliźnich

  Otwórzmy się na bliźnich

  09.10.2016

  Dziękczynne Święto Żniw  przypada nieco później niż dożynkowe świeckie obrzędy. Jedne i drugie dają impuls do rozmyślań nad naszą wdzięcznością okazywaną Bogu za jego dary.  czytaj całość »

 • W obozie dla uchodźców w Jordanii

  W obozie dla uchodźców w Jordanii

  25.09.2016 Wiosną 2016 roku, wierni Kościoła ewangelickiego w Polsce przekazali blisko 70 tys. złotych na pomoc dla uchodźców przebywających w obozach. czytaj całość »
 • List do Dzieciątka 2016

  List do Dzieciątka 2016

  10.10.2016 Wyobraź sobie, że dostajesz list od nieznanego dziecka. Wiesz jednak, że opiekują się nim nasi streetworkerzy czyli pedagodzy, zajmujący się dziećmi, dla których ulica, podwórko są stałym miejscem spędzania czasu. A jednak właśnie list, który otrzymujesz od takiego dziecka sprawia, że Ty też możesz coś zmienić w jego życiu! W tych listach Jarek, Mariusz, Kuba, Julka czy Marysia piszą o swoich marzeniach… Piszą do "Dzieciątka", bo tak na Górnym Śląsku nazywa się małego Jezusa, przynoszącego prezenty na Wigilię. Ale to Ty możesz spełnić te dziecięce marzenia! Kolejna edycja akcji "List do Dzieciątka" właśnie się rozpoczęła. czytaj całość »